Preparat do suchej dezynfekcji

Preparat do suchej dezynfekcji

Charakterystyka produktu

Proces dezynfekcji w przypadku preparatu LIDER DEZYNFEKANT polega na osuszeniu i podniesieniu pH legowisk i kojców zwierząt do poziomu, w którym bakterie chorobotwórcze nie rozwijają się. Jest to proces całkowicie naturalny, dlatego preparat ten jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, szczególnie przydatny do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Preparat posiada wysokie właściwości absorbcji wilgoci, dzięki mikrocząsteczkom węglanu wapna.

Opakowanie

worek 25kg

Atesty i certyfikaty

Konsystencja

proszek

Dokumenty do pobrania

ULOTKA do druku Opinia skuteczności - badania i wyniki

Cechy produktu

  • Wymiona pozostają suche i czyste
  • Osusza powierzchnie dezynfekowane
  • Zmniejszone zużycie słomy
  • Zmniejsza stężenie amoniaku
  • Poprawa mikroklimatu pomieszczeń inwentarskich
  • Jednorodna i płynna gnojówka
  • Nietoksyczny dla ludzi i zwierząt
  • Może być stosowany w obecności ludzi i zwierząt
  • Zmniejszone nakłady na pielęgnację

Właściwości fizyko-chemiczne

WłaściwościJednostkaWielkośc
węglan wapna (CaCO3)[ % ]>90

Wielkość dawek

Rodzaj zwierzątSposób użyciaDawkowanieCzęstotliwość
BydłoRozsypać równomiernie na legowiskach, szczególnie pod wymionami i w zawilgoconych miejscach obory, a także w kojcach porodowych. Można go również̇ stosować́ na głęboką ściółkę̨, a także w kojcach dla cieląt.200-300 g/m2W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
Trzoda chlewnaRozsypać równomiernie na najbardziej zawilgocone części kojca: miejsca oddawania odchodów, pobierania paszy i wody. Produkt może być́ stosowany także na głęboką̨ ściółkę̨.100-200 g/m2W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
ProsiętaProsię zaraz po narodzinach oczyszczamy z resztek błon płodowych, a następnie wkładamy pojedynczo do wiaderka z preparatem i obsypujemy nim prosię aż do całkowitego osuszenia.-Do zużycia
DróbRozsypać równomiernie na ściółkę̨ wokół mat, na gniazda i w najbardziej wilgotnych miejscach pomieszczenia, a także na całość́ ściółki przed wprowadzeniem nowego stada kurcząt lub niosek.200-300 g/m2W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.
KonieRozsypać przy wejściu do boksów.-Do zużycia
Kozy/owceRozsypać równomiernie bezpośrednio na słomę̨.200-300 g/m2W pierwszym tygodniu 1 x dziennie (do osuszenia powierzchni), później 1-2 x tydzień.

Ważne inforamcje

  • MOŻNA STOSOWAĆ U WSZYSTKICH GATUNKÓW ZWIERZĄT